image Bizi Takip Edin :
Salı, 06 Haziran 2023 16:02

Cumhuriyetin Kadınları Söylüyor Dünya Dinliyor 28 Ağustos 2022 Çeşme Konseri

ÇEŞME AÇIKHAVA TİYATROSUNDA ‘’ÇOCUKLUK NE GÜZEL ŞEY’’ PROJESİ ADINA MÜKEMMEL BİR GECE DÜZENLENDİ!

‘’CUMHURİYETİN KADINLARINA DÜNYA KULAK VERDİ!’’

Kurulduğu zamandan beri sürdürülebilir projelerle geleceğe daha güzel bir dünya bırakmayı hedefleyen Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği, ‘birlikten kuvvet doğar’ gönüllülük ilkesiyle İzmir’de bulunan sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmayı amaçlayan projeler üretmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda özel bir konser düzenlendi. TAGKGB “Çocukluk Ne Güzel Şey!” projesiyle yüzlerce çocuğun hayatına iyilikle dokunduğu gecede Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği ve Belçika Türk Kadınlar Derneği, kuruluşlarının 25. yılında müziğin birleştirici gücüyle insanları bir araya getirdiler. Bu özel gecede ‘60. Sanat Yılında Emel Sayın’la Hayat Bulan Şarkılar!’ seslendirildi.

Tülay AKTAŞ Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği bünyesinde geçtiğimiz Aralık ayında Türk Müziği Sanatçısı/Eğitmeni Ümit BULUT sanat yönetmenliğinde kuruluşu gerçekleşen ve ilk konserini 7 Mart akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde veren CUMHURİYETİN KADINLARI SÖYLÜYOR! DÜNYA DİNLİYOR! Topluluğu bu sefer, Çeşme Belediyesi’nin desteği ile yüzlerce çocuğa umut ışığı olmak adına ikinci konserini AÇEV’in ‘Bir Çocuk Okur Dünya Değişir’ projesini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda özel bir reji-prodüksiyon ekibinin çekimiyle Youtube üzerinden hem Türkiye’de hem de Avrupa ve dünyanın farklı noktalarından canlı olarak izlendi.

Atatürk Lisesi Öğrencisi Doğa Vuslat AVCI’nın sunumu ile gerçekleşen gecenin açılış konuşmasını ev sahibi TAGKGB Sözcüsü Fatma Dayıoğlu gerçekleştirdi. Sonrasında sahneye davet edilen Belçika Türk Kadınları Derneği Başkanı Yeliz Karaca, AÇEV yararına düzenlenen bu anlamlı gecede bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Yeliz Karaca ‘TAGKGB’ye, Çeşme Belediyesi Başkanı Ekrem Oran’a ve tüm gönül dostlarımıza bu anlamlı projede destek verdikleri için canı gönülden teşekkür ediyoruz.’ diyerek şükranlarını sundu.

Gecenin devamında AÇEV’in Genel Müdürü Senem Başyurt ‘çocukların hayatına iyilikle dokunmak için bir araya geldiğimiz bu gece benim için birçok anlam taşıyor. Değerli sanatçımız Emel Sayın’ın 60. sanat yılını cumhuriyet kadınlarının şarkılarıyla selamlamanın insana, çevreye saygılı bir dünya için çabalan Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği ve Belçika Türk Kadınları Derneklerinin kuruluşlarının 25. Yılını kutlamanın, İzmir ve Belçika’da yaşayan Türk kadınlarının yeteneklerine ve başarılarına tanıklık etmenin, bu tiyatroyu dolduran siz sevgili sanatsever dostlarımızla hep bir ağızdan ‘çocukluk ne güzel şey!’ diyebilmenin mutluluk ve heyecanını yaşıyorum. Biz AÇEV olarak 29 yıldır erken yaştaki her çocuğun güvende, sağlıklı ve öğreniyor olması için çalışıyoruz. Ülkemizin dört bir tarafındaki ihtiyaç sahibi çocuklar, anneler babalar ve genç kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları oluşturuyoruz ve bunları uyguluyoruz. Her çocuğun hayata eşit fırsatlarla başlaması için çalışıyoruz. Çocuğu odağa alarak annelere ve babalara, öğretmenlere, kadınlara yönelik yürüttüğümüz her çalışma çocukların iyilik halini destekliyor. 29 yıldır pek çok proje yürütüyoruz ve hayallerimize ortak olan, bizi destekleyen, dostlarımız olması etkimizi büyütmemize büyük bir katkı sunuyor. Bu duygularla CUMHURİYETİN KADINLARI SÖYLÜYOR! DÜNYA DİNLİYOR! Topluluğunun ‘60’ıncı Sanat Yılında Emel Sayın’la Hayat Bulan Şarkılar’ konser gelirlerini AÇEV’e bağışlama kararı alan TAGKGB ve Belçika Türk Kadınlar Derneği’ne huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Sahneye son olarak konuşmasını yapmak için çıkan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ‘Biz Çeşme Belediyesi olarak STK’ları çok önemsiyor ve onlardan gelen her türlü yardım çağrısına elimizi uzatıyoruz ve uzatmaya devam edeceğiz. Çeşme’deki tüm eğitim kurumlarına maddi ve manevi desteğimizi verdiğimiz gibi anne ve çocuğun eğitiminin önemini biliyoruz ve bunun içinde Çeşme’de ‘Masal Evleri’ projesini uygulamaya başladık. 0-6 yaş aralığındaki çocukları eğitirken annelerine de aynı anda ve aynı kampüsün içinde meslek sahibi edindirip kollarına altın bileziği takıyoruz.’’ Dedi. Gecenin ilerleyen bölümünde CUMHURİYETİN KADINLARI SÖYLÜYOR! DÜNYA DİNLİYOR! Topluluğu Emel Sayın’la Hayat Bulan Şarkıları seslendirdiler.

Türk Sanat Müziğine 60 yıllık sanat hayatında eşsiz sesi ve yüce gönüllülüğü ile armağan ettiği şarkıların AÇEV yararına seslendirilen anlamlı Konsere onur konuğu olarak davet edilen Emel Sayın ne yazık ki kardeşinin yakın zamandaki vefatı sebebiyle bu özel gecede bulunamadı.

Çeşme Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen bu anlamlı gecede AÇEV’de 250 çocuk ‘Okuyan Bir Gelecek’ projesinin parçası oldu.

Etkinliğin videosunu izlemek için tıklayınız...

Ladbrokes Review L.BetRoll
Top United Kingdom Bookmakers http://betroll.co.uk/