image Bizi Takip Edin :
Salı, 05 May 2015 22:30

Tarihçe

1990 yılında Sayın Kutlu AKTAŞ’ın İzmir Valisi olarak şehrimizde başlayan görevi ile birlikte; hanımefendi de İzmir’de bulunan işadamları eşleri, üst düzey bürokrat kadınlar ve yardım derneklerinin başkanları ile ayrı ayrı ve düzenli yaptığı toplantılar ve bizzat içinde bulunarak emek verdiği çalışmalarla, Sosyal Sorumluluk Projelerine ve kadınlar arası iletişime daha bir anlam, bilinç ve değer katmıştır.

​Çok sevgili Sn. Tülay AKTAŞ’ımızı sonsuzluğa uğurladığımız günün hemen ardından öncelikle, bu çalışmalarla hanımefendinin en yakınında bulunan lokomotif kadınlar bir araya gelerek O’nu, O’nun değerli anısını; duygu ve düşüncesi ile yarı resmi bir kimlik kazandırdıkları, “Tülay AKTAŞ İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği” adı altında, bir platform oluşturmuşlardır.

​Ayrıca oybirliği ile alınan karar gereği; Güç Birliği’nin doğal başkanları, değerli valilerimizin sn. eşlerinin olmasına devam edilecektir.

​ve Sn. Neşe Can HÜRTÜRK ilk toplantıda, yine oybirliği ile Güç Birliği Sözcüsü olarak seçilmiş ve on beş yıl bu görevi büyük özveri ile sürdürmüştür. 

​Bütünüyle gönüllülük ilkesi ile yürütülen adına “sözcü” dediğimiz, ancak Gür Birliği’nin omurgası olan bu görev, süre sınırlaması açısından bir kurala bağlanmamıştır ve zaman içinde oluşan kendi kuralları gereği değişim gerçekleşmiştir.

​Neşe Can HÜRTÜRK’ten 2011 Mayıs ayında görevi devralan Şener ANADOL, değerli çalışmalarının ardından 2015 Aralık ayında bayrağı Fatoş DAYIOĞLU’na teslim etmiştir. Ve böylece, bir yüce duygu ve düşünce olarak Tülay AKTAŞ’ın yaktığı meşale, karşılıksız emek ve çaba ile çığ gibi büyüyüp elden ele geçmeye devam edecektir.

​Tülay AKTAŞ İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği 1996 yılında “Birlikten güç doğar” ilkesiyle bir kadın hareketi olarak başlamış olsa da, İzmir’in kadınlarının çağdaş bakış açıları ve istikrarlı çalışmaları doğrultusunda, bugün erkek dayanışmacıları ile birlikte bir İNSAN hareketi olarak, her yıl artan gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir.

​Ve her yıl, değerli insan Tülay AKTAŞ’ımızın aramızda fiilen ayrılış tarihi olan 24 Eylül’de bir Anma Günü düzenlenerek, bu organizasyon çerçevesinde en başarılı derneğe ödül verilmektedir.

BUGÜNE KADAR YAPILAN ORTAK PROJELERİMİZ:

1996 yılında Barbaros çocuk köyü projesi

1997 yılında Buca Cumhuriyet Kız Öğrenci yurdu projesi

1998 yılında Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfına ( Radyasyon Onkoloji Dalına )

1999-2000 yılında Emniyet Teşkilatının uyuşturucuyla mücadele projesine

2001-2006 yıllarında Ulusal Eğitime Destek kampanyasına ve Haydi Kızlar kampanyasına  destek vermiştir.

2006-2015 Hayat Boyu Eğitim / Okul Öncesi Eğitim

Platformumuz İzmir’de ki gönüllü kuruluşlar arasında iş birliği, dayanışma ve verimli çalışmayı hedeflemektedir.

Bu yıl çevre duyarlılığı geliştirmek, koruluklar ve orman oluşturmak ana projelerinden biridir. Bir diğer alan üniversite gençlerinin sivil toplum kuruluşlarında gönüllülükle çalışmalarını ve katılımlarını sağlamaktır.

Günümüzde ise HAYAT BOYU EĞİTİM VE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM güç birliğinin gündemindeki konulardır.

Ladbrokes Review L.BetRoll
Top United Kingdom Bookmakers http://betroll.co.uk/